Spring til indhold
Få signalerne gratisSe det verificerede resultat
Best Trading Signalbesttradingsignal.com
tradingsignaler resultater

Ugentlige Tradingsignal-resultater: 93% Gennemsnitlig Træfsikkerhed i Point Over 38 Publicerede Uger

Reelle ugentlige tradingsignal-resultater: 93% gennemsnitlig træfsikkerhed i point og +203.676 nettopoint over 38 publicerede uger siden august 2025. Se resultatet.

Kort fortalt

Best Trading Signal har publiceret 38 sammenhængende ugentlige resultatrapporter fra august 2025 til oktober 2026: 93% gennemsnitlig ugentlig træfsikkerhed i point og +203.676 nettopoint i alt. Den stærkeste uge gav +15.960 point ved 97,5% (2.-6. februar 2026). Hver uge — tab inklusive — er offentlig. Få de samme signaler gratis via et indskud på $400 hos XS, der forbliver din kapital, eller via vores Telegram-bot.

  • 38 publicerede uger fra august 2025 til oktober 2026 — 93% gennemsnitlig ugentlig træfsikkerhed i point, +203.676 nettopoint
  • Bedste uge på rekord: +15.960 point ved 97,5% træfsikkerhed (2.-6. februar 2026); to perfekte 100%-uger (sep. 2025 og apr. 2026)
  • Seneste uge (28. sep. – 2. okt. 2026): +5.785 nettopoint ved 91,17% — 36 signaler, 28 gevinster, 5 tab, 3 break-even
  • Tab offentliggøres, ikke skjules — de svageste uger (86,7%, 87%) er i resultatet sammen med de bedste
  • Træfsikkerhed måles i point, ikke ved at tælle handler — ét stort tab tæller med fuld vægt
  • Få de samme signaler: gratis via et indskud på $400 hos XS, der forbliver dit, eller via Telegram-boten

Resultatet i overblik: 38 publicerede uger

Dette er de reelle, publicerede tradingsignal-resultater fra Best Trading Signal, rapporteret uge for uge fra 25. august 2025 til 2. oktober 2026. Intet her er en simulation eller en backtest: hver linje kommer fra en ugentlig rapport, der er offentliggjort, efter handlerne er lukket, gevinster og tab sammen.

Den vigtigste test af enhver signaludbyder er ikke en varm periode — det er gennemsigtighed over tid. Derfor ligger den fulde uge-for-uge-tabel permanent på resultatsiden, og derfor gennemgår denne guide hovedtallene, de bedste uger, de svage uger og præcis hvordan træfsikkerhedstallet beregnes.

To ting adskiller dette resultat fra typiske marketingtal. For det første er det komplet: ugerne herunder er alle de uger, der er publiceret en resultatrapport for, ikke et udvalgt udpluk. For det andet er det målt konservativt: træfsikkerhed beregnes i point frem for ved at tælle vindere, så et enkelt stort tab trækker tallet ned med fuld vægt.

Hovedtallene fra det publicerede resultat

Hovedtallene fra det publicerede resultat
NøgletalResultat
Rapporteringsperiode25. aug. 2025 – 2. okt. 2026
Publicerede uger29
Gennemsnitlig ugentlig træfsikkerhed (i point)93%
Samlede nettopoint+203.676
Bedste uge+15.960 point ved 97,5% (2.-6. feb. 2026)
Perfekte uger (100%)2 — 1.-5. sep. 2025 og 20.-24. apr. 2026
Svageste uge86,7% (29. sep. – 3. okt. 2025) — stadig profitabel ved +2.365 point
MarkederGuld, forex, olie, indeks, krypto

Den seneste uge: 28. september – 2. oktober 2026

Den seneste rapport lukkede ugen 28. september til 2. oktober 2026 på +5.785 nettopoint med 91,17 % træfsikkerhed efter point — 36 signaler: 28 gevinster, 5 tab og 3 nulresultater. Det er lige under vores gennemsnit på 93 %, og vi offentliggør det præcis som det lukkede.

Guld bar ugen — 15 handler for +2.845 netto, heriblandt bevægelser på +630 og +550, men også fire af ugens fem tab. Amerikansk olie bidrog med +1.050 fra tre vindende signaler og S&P 500 med +850 fra tre. Forex var stabilt snarere end spektakulært: 12 signaler fordelt på ni par for +670 netto, med ét enkelt tab på EUR/USD.

Ugen 28. september – 2. oktober 2026, pr. instrument

Ugen 28. september – 2. oktober 2026, pr. instrument
InstrumentSignalerNettopoint
XAU/USD15+2.845
US oil3+1.050
S&P 5003+850
DAX3+370
CHF/JPY2+200
EUR/JPY2+170
USD/JPY2+100
AUD/USD1+70
GBP/USD1+60
GBP/JPY1+50
NZD/USD1+50
USD/CHF1+40
EUR/USD1−70
I alt36+5.785

Hvad 'træfsikkerhed i point' betyder — og hvorfor det er strengere

Vores hovedtal er træfsikkerhed i point, ikke en win rate ved at tælle handler — og forskellen er hele sagen. En udbyder kan vinde 8 små handler på 10 point og tabe 2 handler på 100 point hver: det giver en '80% win rate' på en konto, der taber penge. Pointbaseret regnskab gør det trick umuligt, fordi hvert point tabt ved et stop tæller med fuld vægt mod pointene vundet ved mål.

Konkret: hver uge sættes alle point vundet ved take-profit op mod alle point tabt ved stop-loss, og træfsikkerheden er andelen af point vundet ud af de samlede point, der er bevæget. Tallet 93% er det uvægtede gennemsnit af disse 38 ugentlige aflæsninger. Når du sammenligner os — eller andre — mod andre udbydere, så kræv den samme regnemetode; vores guide om de bedste tradingsignaler har en fuld tjekliste til at vurdere udbydere.

Den samme logik forklarer, hvorfor vi rapporterer nettopoint frem for dollarprofit. Dollars skalerer med lotstørrelse, så et skærmbillede med tusindvis af dollars beviser kun, at nogen handlede stort. Point er den ærlige enhed: de måler, hvor meget markedsbevægelse signalerne rent faktisk fangede, og enhver læser kan omregne dem gennem sin egen positionsstørrelse.

Måned for måned: det fulde publicerede resultat

Sammenlagt fordelt på måned viser de 38 ugentlige rapporter formen på resultatet — stærke måneder, ordinære måneder og huller, hvor der ikke blev publiceret en kvalificerende rapport. Hvert tal nedenfor er summen af den måneds publicerede ugentlige rapporter; totalerne stemmer nøjagtigt overens med +203.676 point.

Hullerne er en del af ærligheden. Måneder som maj 2026 viser ingen linje, fordi der ikke blev publiceret nogen kvalificerende ugentlig rapport i dem — resultatet inkluderer kun uger med en rapporteret succesrate, og vi fylder ikke huller ud eller estimerer de manglende.

Nettopoint per måned i det publicerede resultat

Nettopoint per måned i det publicerede resultat
MånedPublicerede ugerNettopoint
August 20251+1.680
September 20253+8.390
Oktober 20254+16.346
November 20251+6.770
December 20252+6.770
Januar 20263+22.605
Februar 20262+20.985
Marts 20262+13.710
April 20262+9.740
Juni 20264+22.575
Juli 20265+26.995
August 20264+17.950
September 20265+29.160
I alt38+203.676

Klar til at komme i gang?

Spar op til $2.500/år

Få signalerne gratis

Opret en handelskonto hos XS via vores link og indsæt $400 — kapitalen bliver stående på din konto, din at handle med — og du låser op for fuld adgang til signalerne gratis, i stedet for et abonnement til omkring $2.500/år.

  1. 1Opret en konto hos XS via vores link
  2. 2Indsæt $400 — kapitalen forbliver din at handle med
  3. 3Send din kvittering på Telegram og få hvert signal gratis
Opret en XS-konto
Vil du hellere bare abonnere?

Ingen mæglerkonto nødvendig — abonnér via vores Telegram-bot og begynd at modtage hvert signal med tydelig entry, take-profit og stop-loss.

Abonnér på Telegram

Vores tradingsignaler er en separat tjeneste, drevet af Best Trading Signal. De leveres ikke af og anbefales ikke af nogen broker; gratis adgang mod et XS-indskud er vores eget tilbud.

Handel med forex og CFD'er indebærer en betydelig risiko for tab. Signalerne er analytikeres vurderinger, ikke investeringsrådgivning.

De bedste uger

En håndfuld uger stod for en uforholdsmæssig stor del af resultatet. 2.-6. februar 2026 er stadig den stærkeste på listen: +15.960 point på en enkelt uge ved 97,5% træfsikkerhed, drevet af guld og indeks. 26.-30. januar 2026 gav +10.505 point ved 98,5%, og den udvidede periode i slutningen af oktober 2025 tilføjede +7.431 point ved 95,9%. To uger lukkede perfekt ved 100%: 1.-5. september 2025 (+3.420 point, tretten gevinster, nul tab) og 20.-24. april 2026 (+5.695 point, ikke en eneste tabende handel).

Læs disse for, hvad de er — det bedste af resultatet, ikke normen. Den typiske publicerede uge lander mellem cirka +2.000 og +7.000 nettopoint ved en træfsikkerhed i de lave til midt-90'ere, hvor guld normalt bidrager med den største andel. Guiden om guld-tradingsignaler forklarer, hvorfor guld dominerer opgørelsen.

Bedste publicerede uger på rekord

Bedste publicerede uger på rekord
UgeTræfsikkerhed (i point)Nettopoint
2.-6. feb. 202697,5%+15.960
26.-30. jan. 202698,5%+10.505
20.-31. okt. 202595,9%+7.431
22.-26. jun. 202697,3%+7.240
16.-20. mar. 202695,9%+7.010
20.-24. apr. 2026100%+5.695
1.-5. sep. 2025100%+3.420

Vi offentliggør også de svage uger

Enhver kanal kan poste sine sejre. Det, der gør resultater verificerbare, er at offentliggøre hele optagelsen — og vores inkluderer uger, vi er mindre stolte af. Den svageste publicerede træfsikkerhed var 86,7% (29. sep. – 3. okt. 2025), efterfulgt af 87% (6.-10. okt. 2025) og den allerførste dokumenterede uge ved 87,5%, som inkluderede 3 tabende handler mod 21 vindende. Ugen 8.-12. juni 2026 lukkede ved 89,5% med 4 tab og en break-even.

Bemærk noget ved de 'dårlige' uger: de lukkede alle sammen stadig med positive nettopoint, fordi disciplinen omkring stop-loss holdt de enkelte tab små. Det er hele argumentet for komplette signaler — tabene er begrænset af design. At skjule tab er det første tegn på en uærlig udbyder; viser en tjeneste, du overvejer, kun gevinster, så gå videre.

Vil disse resultater gentage sig? Det ærlige svar

Tidligere resultater garanterer ikke fremtidige resultater. Et resultat på gennemsnitligt 93% i point betyder ikke, at næste uge rammer 93% — markeder bevæger sig i sandsynligheder, svagere uger er allerede i resultatet, og flere vil komme. Enhver udbyder, der lover faste eller garanterede afkast, er ikke ærlig over for dig, uanset hvad deres skærmbilleder viser.

Det er også værd at sige tydeligt, hvad et gennemsnit på 93% ikke betyder: det betyder ikke, at 93 ud af hver 100 handler vinder, og det projicerer ikke noget specifikt pengeresultat for din konto. Dine resultater afhænger af din egen udførelse, positionsstørrelse og disciplin i at respektere stoppene.

Det, du kan regne med, er den proces, der har skabt resultatet: en stop-loss på hvert signal, vejledning om positionsstørrelse, der holder risikoen på 1-2% per handel, trinvis gevinsthjemtagning, og resultater publiceret ugentligt, uanset om de smigrer os eller ej. Bedøm os ud fra den proces — start med livesignalerne — og handl aldrig med penge, du ikke har råd til at tabe.

Sådan får du signalerne bag disse resultater

Signalerne, der har skabt hvert tal på denne side, leveres på de samme to måder som altid — og begge giver dig det identiske flow med entry, take-profit og stop-loss på hver handel. Der er ingen premium-lag, der holder de gode handler tilbage: gratis-vej- og bot-abonnenter modtager de samme alarmer på samme tidspunkt. Fulde opstartstrin findes på kom i gang-siden.

De to måder at få signalerne

De to måder at få signalerne
Gratis (finansiér mæglerkonto)Betalt (Telegram-bot)
AbonnementsomkostningIngen — erstatter en plan til ~$2.500/årMåneds- eller årsplan
Sådan starter duÅbn en XS-konto og indsæt $400Abonnér via Telegram-boten
Din kapital$400 bliver stående på din konto — du handler med denIngen mæglerkonto krævet
MarkederGuld, forex, olie, indeks, kryptoGuld, forex, olie, indeks, krypto

Klar til at komme i gang?

Spar op til $2.500/år

Få signalerne gratis

Opret en handelskonto hos XS via vores link og indsæt $400 — kapitalen bliver stående på din konto, din at handle med — og du låser op for fuld adgang til signalerne gratis, i stedet for et abonnement til omkring $2.500/år.

  1. 1Opret en konto hos XS via vores link
  2. 2Indsæt $400 — kapitalen forbliver din at handle med
  3. 3Send din kvittering på Telegram og få hvert signal gratis
Opret en XS-konto
Vil du hellere bare abonnere?

Ingen mæglerkonto nødvendig — abonnér via vores Telegram-bot og begynd at modtage hvert signal med tydelig entry, take-profit og stop-loss.

Abonnér på Telegram

Vores tradingsignaler er en separat tjeneste, drevet af Best Trading Signal. De leveres ikke af og anbefales ikke af nogen broker; gratis adgang mod et XS-indskud er vores eget tilbud.

Handel med forex og CFD'er indebærer en betydelig risiko for tab. Signalerne er analytikeres vurderinger, ikke investeringsrådgivning.

Skrevet og gennemgået af
Best Trading Signal — redaktions- og analyseteam

Vi vurderer mæglere på licens, omkostninger og udbetalinger — og fremhæver ulemperne, ikke kun fordelene. Sådan produceres vores signaler · Risikooplysning · Sidst opdateret 5. oktober 2026

Ofte stillede spørgsmål

På tværs af 38 publicerede ugentlige rapporter fra august 2025 til oktober 2026 viser resultatet en gennemsnitlig ugentlig træfsikkerhed på 93% i point og +203.676 samlede nettopoint på guld, forex, olie, indeks og krypto. Hver uge — inklusive den svageste ved 86,7% — er offentlig på resultatsiden.

I point, ikke ved at tælle handler: hver uge sættes point vundet ved take-profit op mod point tabt ved stop-loss, og træfsikkerheden er andelen af point vundet ud af de samlede point, der er bevæget. De 93% er gennemsnittet af de 38 ugentlige aflæsninger. Ét stort tab tæller med fuld vægt, så tallet kan ikke manipuleres.

Ugen 2.-6. februar 2026: +15.960 nettopoint ved 97,5% træfsikkerhed i point, ledet af guld og indeks. To andre uger lukkede perfekt ved 100% — 1.-5. september 2025 (+3.420 point) og 20.-24. april 2026 (+5.695 point) — med nul tabende handler.

Ja — det er hele pointen med resultatet. De svageste publicerede uger var 86,7% og 87% i efteråret 2025, og rapporterne angiver tab og break-even-handler eksplicit (for eksempel 22 gevinster, 3 tab og 6 break-even i ugen 29. juni – 3. juli 2026). Skjulte tab er det første tegn på en falsk udbyder.

Åbn resultatsiden, hvor den fulde uge-for-uge-tabel — træfsikkerhed og nettopoint for alle 38 publicerede uger — er offentlig. Følg derefter livesignalerne i en måned, og sammenlign dine egne loggede resultater med de kommende ugentlige rapporter. Verifikation over tid slår ethvert skærmbillede.

Nej. Tidligere resultater garanterer aldrig fremtidig performance — svagere uger er allerede i resultatet, og flere vil komme. Det, der fortsætter, er processen: en stop-loss på hvert signal, 1-2% risiko per handel, og ugentlig offentliggørelse af resultaterne, uanset om de smigrer os eller ej.

Nettopoint er summen af kursbevægelse fanget på tværs af alle handler — point vundet minus point tabt. De er valutaneutrale: en trader i ethvert land kan omregne dem gennem sin egen positionsstørrelse, mens dollarskærmbilleder afhænger af lotstørrelse og ikke beviser noget om signalkvaliteten.

Nej — resultatet måles i point, som er identiske verden over. Din kontovaluta påvirker kun, hvordan hvert point omregnes til penge gennem din positionsstørrelse. De samme entries, mål og stop går til alle abonnenter globalt på samme tidspunkt via Telegram.

To måder: gratis, ved at åbne en XS-konto via vores link og indsætte $400, der bliver stående på din konto som din egen handelskapital; eller betalt, ved at abonnere via Telegram-boten uden krav om en mæglerkonto. Begge leverer de identiske signaler med entry, TP og SL.

Handel med forex, CFD'er og krypto indebærer en betydelig risiko for tab og passer ikke til alle investorer — vores signaler er analytikeres vurderinger, ikke garanterede gevinster, og tidligere resultater er ingen garanti for fremtidige resultater.

Sidst opdateret 5. oktober 2026

Opret en XS-kontoAbonnér på Telegram